System rozgrywek

Etap I - rozgrywki w dywizjach

  • Rozgrywki w 6 dywizjach podzielnych geograficznie (Południe,
    Południowy-Zachód, Wschód, Północ, Zachód, Centrum), a w każdej z dywizji uczestniczyć
    będą cztery drużyny.
  • Mecze turniejowe rozgrywane będę systemem każdy z każdym.
  • Do drugiego etapu rozgrywek awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.

Etap II - rozgrywki w konfernencjach

  • Trzy turnieje w 3 konferencjach, w których wystąpią po cztery
    drużyny.
  • O rozmieszczeniu drużyn w konferencjach zadecuduje losowanie z zachowaniem warunku, że do każdej z grup trafią dwie drużyny z miejsc pierwszych i dwie drużyny z miejsc drugich z etapu pierwszego.
  • Mecze turniejowe rozgrywane będą systemem każdy z każdym.
  • Do turnieju finałowego awansują po dwie najlesze drużyny z każdej z grup oraz dwie najlepsze z miejsc trzecich.

Etap III - turniej finałowy

  • Do grup finałowych awansują po dwie najlepsze drużyny każdej z trzech grup rozgrywek w konferncjach (6 drużyn) oraz dwie najlepsze z miejsc trzecich w grupach.
  • O kolejności rozmieszczenia drużyn w grupach i wyborze drużyn z miejsc drugich decydować będzie w pierwszej kolejności liczba zdobytych "dużych" punktów w rozgrywkach (2 pkt. wygrana, 1 pkt. przegrana, 0 pkt. przegrana walkowerem) a w przypadku takiej samej liczby punktów decydować będzie średnia zdobytych punktów w rozegranych spotkaniach.
  • Drużyny z miejsc pierwszych uporządkowane od najlepszej będą rozmieszczane w grupach wg następującego klucza: Grupa 1 – miejsca 1, 3, 5 oraz Grupa 2 -  miejsca 2, 4, 6.
  • Drużyny z miejsc drugich uporządkowane od najlepszej umieszczone zostaną odpowiednio w Grupie 1 i Grupie 2. 
  • O przydziale literowym (A-H) do harmonogramu rozgrywek zadecyduje losowanie, które przeprowadzone zostanie w dzień poprzedzający finał o godzinie 19:00 w hali AWF.

Regulamin rozgrywek

Pobierz PDF

Na tej stronie używamy ciasteczek. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji.

akceptuję